• Om du har frågor om våra produkter. Vänligen lämna ditt namn och telefonnummer så kontaktar vi dig så snart vi kan.


  • Du kan också ställa en fråga direkt i kontaktformuläret 

         så återkommer vi till dig via e-post.

Vi kontaktar dig!

 
 
 
 

Representanter

Magnus Östlin VD

Stockholm/Mälardalen och Norra Sverige

+46 (0) 708 234 555

magnus@decibelab.se


Daniel Jonsson

Stockholm/Mälardalen och Norra Sverige

+46 (0) 708 234 556

daniel.j@decibelab.se

Ledning/utveckling

Andreas Schönström

Södra Sverige

+46 (0) 708 146 220

andreas@decibelab.se


Max Olsson

Södra Sverige

+46 (0) 433-72529

max@decibelab.se

Claes Brechensbauer

Business Manager

+46 (0) 433-527700

claes@decibelab.se


Per Kentner

Projektledare/Produktutveckling

+46 (0) 704 551 790

per@decibelab.se


Ulf Persson

CFO

+46 (0) 709 174 010

ulf@decibelab.se

Representanter Världen

18 Watt

Canada

+1 416 787 1818

info@18-watt.com


Arthur Eltink Agencies

Frankrike

+31 653 818 004

info@arthur-eltink-agencies.nl


Oxana Logacheva

Kazakhstan

+46 (0)433 725 23

oxana@johansondesign.se


Oxana Logacheva

Polen

+46 (0)433 725 23

oxana@johansondesign.se


Carlo Gava

China

+39 042 242 2577

carlogava@italmarca.it


Marcus Egerhall

Germany

+49 170 927 8060

egerhall@johansondesign.se


Nordika,

Brian Bielenberg Sorensen

Mexico

+52 333 630 5634

info@nordika.mx


Oxana Logacheva

Russia, Ukraine and Belarus

+46 (0)433 725 23

oxana@johansondesign.se


Andreas Schönström

Denmark

+46 (0)433 725 24

andreas@johansondesign.se


Carlo Gava

India

+39 042 242 2577

carlogava@italmarca.it


Arthur Eltink Agencies

Monaco

+31 653 818 004

info@arthur-eltink-agencies.nl


Carlo Gava

Southeast Asia

+39 042 242 2577

carlogava@italmarca.it


MCONTRAST

USA

+1 212 354 9255

info@mcontrast.com


Showroom

Sweden - Stockholm

Ringvägen 9

+46 (0) 708 234 555

magnus@decibelab.se


Sweden - Malmö

Jungmansgatan 12

+46 (0)433 725 24

andreas@decibelab.se


Sweden - Markaryd

Anders Anderssons väg 7

+46 (0) 433 725 00

info@decibelab.se


Jacob Olsheden

Marknadsansvarig

+46 (0) 706 751 843

jacob@decibelab.se

Max Olsson

Danmark/Själland

+46 (0)433-725 29

max@johansondesign.se


Andrea Frabboni

Italy

+39 349 727 8713

info@quindidesignbox.com


Arthur Eltink Agencies

Netherlands

+31 653 818 004

info@arthur-eltink-agencies.nl


Marcus Egerhall

Switzerland

+49 170 927 8060

egerhall@johansondesign.se


Germany - Hamburg

Ditmar-Koel-Strasse 36

+49 170 927 8060

egerhall@johansondesign.se


Daniel Ilic

Tekniskt ansvarig

+46 (0) 706 325 390

daniel@decibelab.se

Oxana Logacheva

Estland, Lettland, Litauen

+46 (0)433 725 23

oxana@johansondesign.se


Carlo Gava

Japan

+39 042 242 2577

carlogava@italmarca.it


Björn Stubberud

Norway

+47 915 907 70

bjorn@johansondesign.se


Christian Schneider

United Kingdom & Ireland

+44 (0) 751 589 5395

christian@johansondesign.se


United Kingdom - London

The Swedish Church

London 6 Harcourt st,

Marylebone W1H 4AG London


Japan - Tokyo

Scandinavian Modern K.K - JC Bldg.

1F, 3-6-22 Shiba Koen Minato-ku

+81 (0) 357 772 055

tokiko.okabe@scandinavianmodern.jp


Mexico - Guadalajara

Scandinavian Design Center S.A. de C.V. - Av. Vallarta 2707, Col. Arcos Vallarta, CP

+52 (999) 278 6869

bbs@nordika.mx


Netherlands - Haarlem

Raamvest 5

+31 653 818 004

info@arthur-eltink-agencies.nl


© Copyright. All Rights Reserved 2020

Decibel by Johanson

Anders Anderssons väg 7

285 35 Markaryd

+46 (0) 433 725 00

info@decibelab.se